Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Аматьори отстраниха Лил за Купата на Франция, ПСЖ продължава напред

Четвъртодивизионният САС Епинал “хвърли бомбата” на 1/8-финалите на Купата на Франция, отстранявайки на своя стадион вицешампиона на страната Лил. Аматьорите постигнаха обрат срещу елитния тим и го надвиха с 2:1. “Песовете” поведоха в резултата още в 8-ата минута чрез Лоик Реми, но през втората част Жан-Филип Красо (56', 62') реализира два гола за паметния успех на домакините, който ги класира за първи път в тяхната история на 1/4-финал в борбата за този трофей.

В друг мач от тази фаза на турнира лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен победи с 2:0 като гост на третодивизионния По. Парижани играха без Неймар и Килиан Мбапе, като този път точни бяха Леандро Паредес (25’) и Пабло Сарабиа (53’), с което осигуриха участието на отбора на 1/4-финалите на турнира.