ПСЖ се позабавлява с новия си “Джордан” срещу разпокъсания Монпелие (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен разгроми Монпелие с 5:0 на “Парк де Пренс” в първия двубой от днешната програма на 22-ия кръг в Лига 1. Френският шампион за първи път излезе с новия си екип от съвместната колаборация със спортната линия на Майкъл Джордан, а гостуващият тим завърши срещата с едва 9 човека на терена. Преди началото на мача пък беше почетена друга баскетболна легенда - Коби Брайънт, загинал злополучно преди седмица.

Пабло Сарабиа откри резултата още в 8-ата минута с изумителен шут от голямо разстояние. В 17-ата пък противниковият вратар Димитри Берто бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното си поле. В 41-ата Анхел Ди Мария комбинира със Сарабиа, след което прехвърли резервния страж Матис Карвальо за 2:0. Три минути по-късно преднината на парижани нарасна още повече, тъй като при изпълнение на корнер Тежи Савание прати топката в главата на съотборника си Даниел Конгре, а това приключи с автогол в тяхната врата.

В 57-ата минута боядисалият косата си в розово Неймар подаде на Килиан Мбапе, който вкара дежурния си гол, финтирайки Карвальо. В 65-ата Лайвин Курзава добави името си сред голмайсторите. В 88-ата Жори Шотар си изкара втори жълт и червен картон, защото настъпа падналия на земята съперников капитан Преснел Кимпембе и така гостите трябваше да дочакат последния съдийски сигнал с деветима футболисти в игра. Секунди след това домакините вкараха още един гол, но той не беше зачетен, заради което резултатът си остана 5:0.
Така лидерът в класирането ПСЖ дръпна с 13 точки пред втория Марсилия. Въпреки загубата, Монпелие остава четвърти с 33 пункта в актива си.