Марица започна полусезона с очакван разгром над Перун

Отборът на Марица (Пловдив) започна втория дял от редовния сезон в НВЛ-жени с очакван домакински успех над последния в таблицата. В неделния следобед, в зала "Колодрума", шампионките изковаха победното 3:0 (25:7, 25:12, 25:11) над Перун (Варна) след едва 52 минути игра. Това бе 11-ата поредна чиста победа за пловдивчанки от началото на сезона и те стават все по-убедителен лидер в класирането, вече с актив от 33 точки и 33:0 гейма. В същото време младият варненски тим все още няма спечелен гейм.

За Марица този мач бе воден от треньора Владимир Орлов, а в стартовата си шестица той заложи на Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Александра Миланова, Силвия Андреева, Дима Ушева, Виктория Григорова и Славена Никова. Те влязоха в първия гейм със седем поредни точки преди да позволят на съперника да отбележи своята първа и лишиха остатъка от гейма от каквато и да е интрига – 25:7, оформено с успешна атака на Миланова за победната точка. И втората част започна със 7:0 за "жълто-сините". Събитието на гейма обаче бяха двата поредни аса на Джансел Сабри, с които Перун намали изоставането си на 4:11. Все пак варненки не успяха да се доближат повече в резултата. Центърът Дима Ушева отбеляза цели шест точки (включително 4 аса) за крайното 25:12, което Силвия Андреева фиксира с успешна атака. При 1:0 за гостенките в третата част бе единственият момент, в който те имаха предимство в резултата. Доби Христоскова се развихри в нападение и наниза седем точки, към които добави и два аса в гейма, а за победното 25:11 точката направи Виктория Григорова с атака през центъра.

Най-резултатна за Марица в срещата стана Доби Христоскова с 19 точки, от които три аса. Силвия Андреева се отчете с 13 точки за победата

В следващия си мач от НВЛ-жени Марица посреща 6-ия в класирането Казанлък Волей в зала "Колодрума" на 1 февруари (събота) от 18,00 часа