Левски спечели дербито с Берое след голяма драма

Волейболистките на Левски записаха девета победа в НВЛ-жени, след като надделяха като гости над Берое (Стара Загора) с 3:2 (28:26, 24:26, 15:25, 25:21, 15:8) в двубой от осми кръг, изигран в зала "Иван Вазов" в града на липите.

"Сините" продължават да са втори в класирането с 27 точки (9 победи, 2 загуби), беройки са четвърти с 18 точки (5 успеха, 6 поражения)

Първите два гейма бяха доста драматични, след което двата отбора бяха категорични в представянето си. В крайна сметка мачът влезе в тайбрек. Там левскарките бяха доминиращи и се поздравиха с победата след 124 минути игра.

Топреализатор бе Елена Бечева с 31 точки (3 аса, 2 блокади), Вангелия Рачковска приключи с 21 точки (1 блокада). За съперника Радостина Маринова се отчете с 21 точки (1 ас, 2 блокади), с 20 точки се отчете Дани Найденова (2 блокади)

В следващия кръг Левски среща ЦСКА, на 31 януари (петък). Берое приема Перун (Варна).

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - ЛЕВСКИ 2:3 (26:28, 26:24, 25:15, 21:25, 8:15)
БЕРОЕ: Василена Папанова, Радостина Маринова 21, Ваня Върбанова 18, Дани Найденова 20, Елица Баракова 3, Виолина Николова 6 - Гергана Петрова-либеро (Пламена Кораменова 2, Златена Салабашева-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР ДОЧЕВ
ЛЕВСКИ: Гергана Георгиева 4, Мария Йорданова 10, Вангелия Рачковска 21, Елена Бечева 31, Никол Пейчинова 7, Деница Димитрова 6 - Галина Карабашева-либеро (Кристиана Петрова 6, Мария-Катерина Петкова 1, Анелия Джондрова 2)
Старши треньор: КРИСТИЯН МИХАЙЛОВ.