Саутхамптън с четвърта поредна победа като гост (видео)

Саутхамптън записа четвърта победа в последните си пет мача във Висшата лига и вече е в горната част на класирането. "Светците" спечелиха с 2:0 при гостуването си на Кристъл Палас. За тях това четвърти пореден успех като гост в първенството, което тимът постига за втори път в историята си.

Нейтън Редмънд откри резултата в 22-ата минута, след като се освободи от двама защитници и се разписа с удар от границата на наказателното поле. Стюърт Армстронг удвои аванса на гостите в началото на второто полувреме. Той получи подаване от Редмънд и завъртя красиво топката към мрежата. След слабо първо полувреме Кристъл Палас подобри играта си след почивката, но не успя да натисне съперника за по-дълъг период.

Само преди месец Саутхамптън бе един от фаворитите за изпадане, а сега вече е девети в класирането. Те изиграха поредния си отличен мач, като създадоха много проблеми на домакините отляво, където действаха Редмънд и Райън Бертранд. "Светците" спечелиха и битката в средата на терена, въпреки че Джеймс Уорд-Праус трябваше да се премести на позицията десен краен защитник, след като Седрик Соареш се контузи в 21-ата минута.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - САУТХАМПТЪН 0:2
0:1 - Редмънд (22)
0:2 - Армстронг (48)