Победа №900 за Ноле на старта в Мелбърн

Седемкратният шампион Новак Джокович (Сърбия) стартира с победа защитата на титлата си на Откритото първенство на Австралия по тенис. Сърбинът, който е поставен под номер 2 в схемата, елиминира Ян-Ленард Щруф (Германия) със 7:6(5), 6:2, 2:6, 6:1 за 2:16 часа.

С изключение на третия сет, Джокович контролираше събитията на корта и заслужено се поздрави с победа №900 в кариерата си. Той поведе с 5:2 в първия сет, но Щруф спечели следващите три гейма и изравни. В тайбрека шампионът взе аванс от 4:1 и затвори тази част след 7:5.

Сърбинът направи два пробива по пътя си към успеха във втория сет, но изненадващо допусна цели три брейка в третата част и я загуби с 2:6.

В четвъртия сет Джокович беше безапелационен, даде само гейм на съперника си и приключи двубоя с втория си мачбол.

“Много съм щастлив да се върна тук. На този корт съм постигнал най-големите си успехи в кариерата, имам много спомени. Щруф е много мощен тенисист, натиска топката здраво. Радвам се, че успях да го победя. Благодарности и за публиката, че остана да ни подкрепя въпреки късния час“, коментира Джокович.

В търсене на рекордна осма титла от турнира сърбинът ще играе във втория кръг с победителя от мача между участващия с "уайлд кард" Тацума Ито (Япония) и "щастливия губещ" от квалификациите Праджнеш Гунесваран (Индия).