Верона най-после надви Дженоа след обрат (видео)

Тимът на Верона постигна обрат и така победи с 2:1 при домакинството си на Дженоа от 19-ия кръг на Серия “А”. По този начин “жълто-сините” сложиха край на серията си от 6 поредни мача без успех над този съперник.

“Грифоните” поведоха в 41-ата минута, когато Антонио Санабриа засече подаване на Антонио Барека. В 55-ата обаче Верона изравни чрез Валерио Вере, който беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Кристиан Ромеро срещу Матиа Дзакани. Десет минути по-късно домакините осъществиха пълен обрат, след като Матия Перин изби удар на Амир Рахмани, но Дзакани се пребори с Петер Анкерсен и добута топката за крайното 2:1.
Така Верона вече е 8-и в класирането с 25 точки, докато Дженоа все още е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 14 пункта.