Спартак без проблеми срещу Ямбол

Отборът на Спартак (Плевен) даде мечтано начало на 2020-а година, след като постигна убедителен успех при домакинството си на Ямбол с 84:59 (25:13; 20:19; 23:19; 16:8) в двубой от програмата на XIV кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига.

Константин Коев бе над всички в селекцията на домакините – 21 точки и 9 борби, Димитър Маринчешки и Николай Титков добавиха съответно по 15 и 12 точки, а Мартин Маринов завърши с 11 точки.

Стивън Крун отбеляза 22 точки за гостите, а Александър Матушев се отчете с 10 точки.

Плевенчани стартираха добре двубоя и стигнаха до двуцифрена преднина след първите десет минути – 25:13, като домакините не допуснаха отпускане в редиците си и до почивката задържаха аванса си – 45:32.

Всичко в този двубой до голяма степен се реши в третата четвърт, когато възпитаниците на Александър Дяковски се откъснаха със 17 точки – 68:51, като в заключителните десет минути Константин Коев и компания контролираха събитията на терена и заслужено стигнаха до още по-изразителен успех – 84:59.