Виляреал потопи Реал Сосиедад в Сан Себастиан (видео)

Отборът на Виляреал спечели с 2:1 като гост на Реал Сосиедад в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. “Чури урдин” откриха чрез Вилиан Жозе в 22-рата минута. След почивката “подводницата” обърна след голове на Ману Тригерос (58 - дузпа) и Сантиаго Касорла (72). Това е трета поредна победа за “жълтите”, с която тимът на Хави Кайеха се изкачи до деветото място. Реал Сосиедад пропусна да се доближи до четвъртия Севиля.

Баските играха по-силно през първата част и по-често създаваха голови ситуации. В 22-рата минута Порту получи отдясно и подаде в наказателното поле, където Вилиан Жозе с крак отклони от седем метра в мрежата - 1:0. В 45-ата Мартин Йодегор направи хубав рейд и отправи опасен удар.
В 56-ата Игор Субелдия фаулира Самуел Чуквуезе в наказателното поле и съдията назначи дузпа. Ману Тригерос не “трепна” и реализира от бялата точка за 1:1. В 72-ата гостите от “Естадио де ла Серамика” направиха пълен обрат. Марио Гаспар подаде към Санти Касорла, който отправи превъзходен диагонален изстрел и реализира. Флагът на страничния съдия беше вдигнат и главният арбитър изчака консултация със своите видеопомощници. Повторенията показаха, че други играчи на “жълтите” са в засада, но Санти е в редовна позиция и затова попадението беше ратифицирано - 1:2. До края баските не успяха да стигнат до ново попадение.