Севиля и Атлетик поделиха точките в специален мач за Хесус Навас (видео)

Отборите на Севиля и Атлетик Билбао не излъчиха победител в срещата помежду си от 19-ия кръг на Примера дивисион. Гостите първи взеха преднина чрез Андер Капа в 15-ата минута, но автогол на Унай Нунес възстанови равенството в 60-ата минута. Двубоят бе специален за ветерана в състава на домакините Хесус Навас, който записа своя мач №500 с екипа на Севиля.

Атлетик Билбао нанесе първия удар в мача. В 15-ата минута при първата си по-добра атака гостите стигнаха до гол. Андер Капа получи дълъг диагонален пас, овладя топката и напредна в наказателното поле, след което стреля във вратата за 0:1.

Севиля натисна в търсене на изравняване, но без успех. Все пак в 40-ата минута Евер Банега можеше да отбележи куриозен гол директно от корнер, но топката се отби от напречната греда.

В началото на втората част домакините рязко вдингаха оборотите и заредиха атака след атака. Още в 46-ата минута Мунир Ел Хдади бе изведен сам срещу вратаря, успя да стреля под плонжа му, но в последния момент защитник се върна и изби топката преди тя да се озове в мрежата.

В 50-ата минута късметът обърна гръб на баските, като техен гол не бе зачетен заради засада.

Севиля обаче продължаваше да натиска и в 59-ата минута Люк де Йонг направи страхотен пропуск, като нацели гредата. Само минута по-късно обаче резултатът бе изравнен. Лукас Окампос не се отказа да гони една дълга топка и почти от аутлинията я върна пред вратата, където Унай Нунес стреля в собствената си врата и си вкара автогол за 1:1.

До края домакините пордължиха да бъдат по-активни, но така и не успяха да се доберат до победата и срещата завъри наравно. След нея Севиля остава на 3-ото място в таблицата с 35 точки. Атлетик пък се изкачва до 7-ата позиция с 29 точки.