Канада се класира за полуфинал на Световното за младежи

Канада се класира за полуфинал на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години, след като разгроми Словакия с 6:1 (1:0, 4:0, 1:1). Два гола за Кленовите листа вкара капитанът Барет Хейтън, а също така добави и една асистенция.

Гол и пас записа в личната си сметка Алексис Лафрен. Центърът на Канада Нолан Фуут пък беше отстранен още в самото начало на мача с пълна дисквалификация за удар с глава в главата на противник и го грози изваждане от всички мачове до края на първенството. Но въпреки това канадцигте нямаха проблеми и особено през втората третина доминираха по всички линии на полето.

Техен съперник ще бъде Русия, която се справи с 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) с Швейцария. Два гола за Сборная вкара Дмитрий Воронков, който откри резултата в 1:12 минута на втората част при числено превъзходство. След това пак той и отново при числено превъзходство за 3:1 минута и 47 преди края на частта. Гаетан Жобен изравни за швейцарците за 1:1 в 27-ата минута, но Александър Хованов се разписа за 2:1. През третата част Швейцария опита натиск в началото и в края, но така и не стигна до втори гол.

Двата отбора вече се срещнаха в предварителната група, а Русия изненадващо размаза Канада с 6:0.

В мача за 9-ото място Германия разгроми Казахстан с 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Германците показаха сериозна екипност и вкараха четирите си гола чрез различни нападателни тройки. Лукас Райхел откри в 21:21 минута, десет минути по-късно Луис Бруне удвои. В 41:08 Джон Петерка покачи на 3:0, този път след пас на Райхел, а крайното 4:0 фиксира Доминик Бок след втората асистенция в мача на Тим Шутце. Другите два четвъртфинала ще се състоят по-късно днес и ще противопоставят САЩ-Финландия и Швеция- Чехия.