Гол в 120-ата минута донесе Купата на Беларус на БАТЕ (видео)

БАТЕ Борисов спечели Купата на Беларус за четвърти път в историята си и за първи от 2015 година насам. Във финала, игран в Минск, отборът на Кирил Алашевский победи драматично шампиона Динамо (Брест) с 1:0 след продължения, а скъпоценния гол падна в 120-ата минута и беше дело на защитника Захар Волков.

Преди няколко дни двата тима се срещнаха в двубой от първенството и БАТЕ се наложи с 3:1 като гост. Въпреки че са в слаба форма, днес динамовци изиграха добър мач и също можеха да триумфират, но в крайна сметка трябваше да се примирят с болезнената загуба.
До почивката головите положения бяха малко, но през второто полувреме срещата стана значително по-интересна. Динамо (Брест) атакуваше повече, но Артьом Милевский и компания така и не можаха да преодолеят вратаря на БАТЕ Антон Чичкан.

В продълженията тимът от Брест уцели гредата чрез Павел Савицкий в 95-ата минута. И когато мачът вървеше към нулево равенство и дузпи, Волков се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и голямо разбъркване, донасяйки купата на БАТЕ.