Първо поражение за Секулович в БФБ е-баскет лигата

Баскетболистът на „А1 Академик“ (София) Дамян Минков нанесе първо поражение на центъра на „Балкан“ Михайло Секулович в БФБ е-баскет лигата. Крилото на „Студентите“, който е и незименна част от представителните гарнитури за подрастващи на България, поведе на черногорския си съперник в 1/8-нафиналите на БФБ е-баскет лигата след успех със 120:112 в първия мач от серията. Секулович си върна в следващия двубой със 124:98 и така трети мач ще излъчи четвъртфиналиста в турнира.

С победа в Топ 16 стартира Александър Матушев от „Ямбол“. Топ-реализаторът на тима край река Тунджа поведе с 1-0 в серията си на Виктор Ангелов с „Левски Лукойл“ след 100:74.

Ясен Милов, който играе с „А1 Академик“ (София) пък вече губи от брата на Милан Олуич от „Спартак“ (Плевен) – Душан. Сърбинът спечели първия мач в „битката на братята“ със 120:103.

От битката за призовите места отпадна Димитър Генов от ЦСКА. Преминалият през школата на „Славия“ юношески национал загуби двата си мача срещу „Джеди Мастърс“ на Кай Шаленберг съответно със 116:133 и 103:142.

В друг осминафинал Виктор Онудиуе с „Берое“ отстрани Мартин Папулидис с 2-0 (126:100 и 121:89).

Днес, в ефира на ТВ1, феновете ще могат да гледат мача на „Балкан“ на Александър Везенков срещу преминалия през „Голдън Стейт Уориърс“ в лятната лига и G-лигата състезател в Първа Бундеслига Джарел Райшел.

В петък в студиото на ТВ1 ще гостува треньорът на ЦСКА в А-група и при юношите Теди Буков.