Спорно съдийско решение сложи край на участието на Даниел Асенов в Лондон

Европейският сребърен медалист в категория до 52 килограма Даниел Асенов отпадна на осминафиналите на европейската олимпийска квалификация по бокс в Лондон. Българинът отстъпи по точки пред турчина Батухан Чъфчъ след неединодушно съдийско решение (28:29, 30:27, 28:29, 30:27, 28:29).

Двама от реферите край ринга присъдиха победа и в трите рунда за Асенов, но другите трима отсъдиха в полза на Чъфчъ победа с по 2:1 рунда, което донесе и успеха на турския боксьор, а това му спечели и квота за Олимпийските игри в Токио.
Втора победа за Стойка Кръстева в Лондон

Асенов започна по-колебливо срещу по-високия съперник, но постепенно успя да го притисне към въжетата и категорично бе по-активният боксьор в последните два рунда. Двамата обаче си размениха серия от тежки удари в главите и в крайна сметка може би аркадата, която се отвори над лявата вежда на българския отбор донякъде подлъга част от съдиите.

Прекратяват олимпийската квалификация по бокс след тази вечер

За Асенов остава надеждата за класиране за японската столица през турнира в Париж, който трябва да се състои по-късно тази пролет.

В края на вечерната сесия на ринга ще се качи и друг българин - Симеон Чамов в категория до 75 килограма. Това ще бъде и краят на квалификационният олимпийски турнир в Лондон, който, както бе обявено по-рано днес, няма да завърши заради заразата от коронавирус.