Истанбул Башакшехир взе преднина срещу Копенхаген (видео)

Турският Истанбул Башакшехир се наложи с 1:0 над ФК Копенхаген в мач от осминафиналите на Лига Европа. Капитанът на домакините Един Вишча отбеляза единствения гол в 88-ата минута от дузпа. Неговият тим създаде повече положения и заслужено взе преднина преди реванша в Дания.

Като цяло двубоят не беше особено атрактивен и съперниците отправиха само три удара в очертанията на вратите. В предишния кръг с подобна дефанзивна тактика ФК Копенхаген излъга Селтик насред Глазгоу, но този път съставът на Стале Солбакен не успя да стигне до попадение на чужд терен. Датчаните никога не са се класирали за 1/4-финалите в някой от евротурнирите и останаха много доволни от благоприятния жребий, но подобни бяха и настроенията в Турция. По трибуните имаше и фенове на грандовете Бешикташ, Галатасарай и Фенербахче, които подкрепиха състава на Окан Бурук.

Истанбул Башакшехир направи истински подвиг срещу Спортинг (Лисабон) на 1/16-финалите, когато ликува след продължения, а големият герой отново беше Вишча. Днес босненският национал пак движеше играта на домакините, а преди почивката негов изстрел срещна гредата.

През второто полувреме най-доброто положение се откри пред Демба Ба, но ветеранът пропусна. Така се стигна до 86-ата минута, когато Гийермо Варела фаулира в наказателното поле Ба. Ситуацията беше прегледана с ВАР и реферът Уилям Колъм посочи бялата точка. Вишча прати Карл-Юхан Йонсон в обратния ъгъл и донесе така важната победа на домакините."Дузпата беше безспорна. Резултатът е добър, но още нищо не е решено. Копенхаген е дисциплиниран и компактен отбор, затова очаквам много труден реванш в Дания", каза звездата на Истанбул Башакшехир.

"Уморени сме от многото мачове. Срещу такъв съперник и 0:0 щеше да е приемлив резултат, но сега сме наистина доволни. Вярвам, че ще успеем да се калсираме за 1/4-финалите", добави защитникът на Истанбул Башакшехир Мартин Шкъртел.

Реваншът в Дания трябва да се играе на 19 март.