Свитолина е шампионка в Монтерей

Водачката в схемата Елина Свитолина спечели турнира на твърда настилка в Монтерей (Мексико), който е с награден фонд от 250 000 долара. Украинката стигна до труден успех срещу номер 9 в схемата Мари Бузкова (Чехия) на финала - 7:5, 4:6, 6:4, след близо три часа игра.

Свитолина загуби още откриващото си подаване в първия сет, но след това успя да изравни за 2:2. Развръзката настъпи в 12-я гейм, когато украинката получи шанс за брейк и се възползва, с което измъкна първия сет. Мари Бузкова намери сили и успя да изравни резултата. Във втората част тя надделя с 6:4, след като постигна пробив при 3:3.

Решаващата трета част бе изключително драматична. Двете състезателки си размениха по два пробива, но Свитолина показа по-здрави нерви и успя при 5:4 в своя полза да затвори мача.