ПОДКРЕПИ ЛЮБИМИЯ СИ ОТБОР В НАЦИОНАЛНОТО ПРЕБРОЯВАНЕ НА ФЕНОВЕТЕ

Георги Градев и екипът му представят програмата си за управление на БФС

Беневенто си отмъсти на Пескара, Божинов гледа от скамейката

Отборът на Бенвенто направи поредната голяма крачка към завръщане в Серия “А” на Италия. Тази вечер възпитаниците на Филипо Индзаги разгромиха състава на Пескара с 4:0. Това бе шести пореден успех са жълто-червените и общо 19-и мач без загуба. Всъщност единственото поражение на Беневенто от началото на сезона бе именно срещу Пескара през есента, когато “Делфините” спечелиха със същия резултат 4:0 у дома.

Българският нападател на гостите Валери Божинов остана на резервната скамейка в този мач и не влезе в игра. За сметка на това той направи интересно селфи преди мача, когато с няколко негови съотборници се щракнаха с маски на лицата си, които носят заради епидемията от коронавирус в Италия.

Иначе Беневенто бе пълен господар в срещата и набързо взе преднина от три гола. Роберто Инсиние откри резултата в 17-ата минута, Марко Сау удвои в 21-ата, а Габриеле Мончини направи резултата класически в 33-ата минута.

През втората част Рикардо Импорта довърши съперника, вкарвайки четвърти гол в 71-ата минута.

Така Беневенто води убедително в класирането с 69 точки и преднина от 20 пред втория Кротоне. Пескара пък все повече се отдалечава от плейофите, като се срина до 14-ата позиция с 35 точки.