Ман Юнайтед отново удари Сити в дербито (видео)

Манчестър Юнайтед постигна втора победа над Манчестър Сити във Висшата лига през този сезон. "Червените дяволи" спечелиха с 2:0 на "Олд Трафорд". Антони Марсиал се разписа в 30-ата минута след подаване на Бруно Фернандеш, а в самия край влезлият като резерва Скот Мактоминей реализира второ попадение. Вина и за двете попадения имаше вратарят на "гражданите" Едерсон. Той не се намеси добре при първия гол и имаше основни "заслуги" за втория.

Оле Гунар Солскяер отново надигра Гуардиола, както го направи по-рано през сезона в първия шампионатен мач. Тимът му се върна на петото място, като изостава на 3 точки от четвъртия Челси. Ман Сити пък продължава да изостава на 25 точки от лидера Ливърпул и скоро ще трябва да предаде на мърсисайдци титлата.

Тимът на Солскяер опита да създаде проблеми на съперника с висока преса в началото и това за малко да даде резултат. В третата минута грешно подаване на Зинченко почти изведе Марсиал сам срещу Едерсон. Сити обаче бързо започна да доминира, като владееше топката в големи периоди и това доведе до опасни ситуации пред Де Хеа.

В деветата минута Стърлинг получи топката в наказателното поле и стреля, но испанският вратар отрази удара. Малко по-късно Агуеро преодоля Магуайър, но Матич успя да се намеси в последния момент. Домакините стигнаха до първата си добра възможност в 15-ата минута. “Гражданите” загубиха топката, а Бруно Фернандеш изведе Джеймс, но ударът му не затрудни Едерсон.

Следващият период от срещата “червените дяволи” бяха по-активни. След грешка на Фернандиньо Марсиал напредна и стреля, но вратарят на Сити нямаше големи проблеми да се справи. Едерсон обаче не се справи добре в 30-ата минута и това доведе до първия гол в мача. Фернандеш записа поредна асистенция, след като от фаул насочи топката към Марсиал, а той стреля от движение. Ударът бе точен, но топката мина под Едерсон, а той можеше да се представи далеч по-добре в ситуацията.

Попадението сякаш още повече обърка отбора на Гуардиола, който продължи да бъде надиграван до края на полувремето. Освен това гостите не успяваха да сътворят нищо опасно в предни позиции, като през първите 45 минути стигна едва до един удар в очертанията на вратата на съперника. Ман Юнайтед пък изпълняваше отлично тактиката на Солскяер, който надиграваше колегата си, както и в първия мач в първенството през този сезон.

Второто полувреме започна с драматични моменти и пред двете врати. Първо Агуеро бе изведен от Стърлинг и прати топката в мрежата, но бе вдигната засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР решението бе потвърдено и голът не бе признат. Секунди по-късно Едерсон бе близо до това да провали Сити. Той изпусна топката под крака си и след това със сетни сили успя да я избие преди Марсиал да стигне до нея.

“Гражданите” подходиха по-агресивно след почивката и по-често застрашаваха Де Хеа. Изстрел на Фоудън бе отразен от испанския вратар, а след удар с глава на Отаменди топката мина над вратата. Гуардиола опита да промени нещо, като пусна Жезус и Марез на мястото на Агуеро и Бернардо Силва. В 70-ата минута Даниел Джеймс можеше до голяма степен да реши мача. Той се откъсна от защитата и си освободи пространство, но ударът му не бе достатъчно добър и Едерсон го отрази.

Стърлинг имаше шанс да изравни след центриране на Марез. Английският национал не успя да засече топката, а малко по-късно Де Хеа трябваше да се намесва след удар на Жезус. С наближаването на края на двубоя натискът на Ман Сити се усилваше, а тимът на Солскяер се дръпна назад, за да пази преднината си.

"Червените дяволи" не само се справиха, но и стигнаха до второ попадение в самия край. В опита си да започне бърза атака Едерсон хвърли топката напред, но тя отиде във влезлия като резерва Скот Мактоминей. Халфът веднага стреля от далечна дистанция и кълбото намери опразнената врата, което даде начало на празненства на “Олд Трафорд“.

МАН ЮНАЙТЕД - МАН СИТИ 2:0
1:0 - Марсиал (30)
2:0 - Мактоминей (96)