И министър Кралев награди Йоана Илиева

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетен плакет на ММС европейската шампионка на сабя при жените до 20 години Йоана Илиева. Българката триумфира с титлата на европейското първенство по фехтовка в хърватския град Пореч. Илиева заслужи златния медал с фантастично представяне. Тя постигна 11 поредни победи, а във финала се наложи над рускинята Дария Дрозд с разгромното 15:6.
Йоана Илиева е новото лице на "София - евростолица на спорта"

Красен Кралев поздрави Илиева за титлата от континенталното първенство, а председателят на Българската федерация по фехтовка Величка Христева изтъкна, че подобен успех страната ни не е имала от времето на братя Етрополски. Христева отличи и 14-годишната Емма Нейкова, която се нареди осма в надпреварата при жените до 20 години, след като в боя за място на полуфиналите загуби от Йоана Илиева със 7:15.

Спортният министър пожела успех на Илиева на предстоящия през април олимпийски квалификационен турнир. Само победителката в него ще получи право на участие на Летните олимпийски игри в Токио. Надпреварата ще се проведе в испанската столица Мадрид.

Почетен плакет на ММС министър Красен Кралев връчи и на личния треньор на европейската шампионка Ивайло Воденов.