Олимпиакос завърши редовния сезон в Гърция без поражение

Актуалният шампион ПАОК (Солун) направи непредвидено 1:1 като гост на Ксанти в среща от 26-ия кръг на гръцкото първенство и ще влезе в плейофите за титлата с пасив от 7 след лидера Олимпиакос.

През тази година първенството на Гърция се провежда по сходен формат на шампионатите на Белгия, България и Дания- след изиграване на редовния сезон се оформят плейофни групи. Така първите шест отбора продължават в 10 кръга по между си, а Олимпиакос се нуждае от осем победи в тях и ще спечели титлата. Жребият за програмата ще се тегли на 3-и март, а втората фаза стартира на 7-и.

Олимпиакос, който влиза в плейофите без поражение и със самочувствие след отстраняването на Арсенал в турнира Лига Европа, се наложи с 2:0 над закъсалия Панетоликос с голове на Йоргос Масурас и Андреас Бухалакис. Така червените имат вече 66 точки. 2-и е ПАОК с 59, след като завърши 1:1 при визитата на Ксанти.

В 90-ата минута съдията прегледа с ВАР претенции на гостите за дузпа, такава не отсъди, но даде 10 минути добавено време. Резултатът обаче остана непроменен, след като Чуба Акпом даде преднина на солунчани в 4-ата минута, а Христос Лисгарас изравни в 18-ата за Ксанти.

На 3-о място е АЕК, който пропусна да се доближи до 2-ото място, като чак в добавеното време стигна до 1:1 като гост на последния в класирането Паниониос. Димитрис Емануилидис откри резултата в последната минута на първата част. Белгийският нападател Виктор Клонаридис изравни в 90-ата. АЕК има 51 точки, със 7 повече от Панатинайкос.

Панатинайкос нямаше проблем с новака в групата НФК Волос и прегази останалия с 10 души противник с 4:1. Два гола вкара Федерико Македа, по едно попадение добавиха Доминик Наги и Тасос Хаджийоанис. Атромитос победи Арис с 2:1 като гост, но жълто-черните от Солун остават в плейофа за титлата и стартират с в него с 34 точки, колкото има и ОФИ на последните две места.