Фабрегас най-вероятно ще напусне Комо, Байер Леверкузен преговаря с испанеца

Изглежда все по-вероятно Сеск Фабрегас, който в момента е начело на тим от Серия А Комо, да смени своя отбор през лятото. Към него има интерес от страна на клубовете от Бундеслигата Байер Леверкузен и РБ Лайпциг, предаде ДПА. Бившият испански национал и футболист на Арсенал завърши кариерата си в Комо и стана треньор там миналата година с договор до 2028, след като тимът спечели промоция за елита. Комо е голямата изненада в Серия А, като е на десето място, а Фабрегас бе избран за треньор на месец април след шест поредни победи. Тимът спечели в събота срещу Каляри с 3:1.

Байер (Леверкузен) избира между Фабрегас, Тен Хаг и Чави за наследник на Чаби Алонсо

"Каквото и да стане, винаги ще бъда благодарен на клуба за това, което ми даде. Много съм горд с това, което изградихме в Комо. Искам да оставя нещо, когато си тръгвам. Моят наследник ще намери силен отбор", сигурен е испанецът. Той обаче веднага уточни, че това не е прощална реч.  "Когато дойде моментът, ще го обявя", каза световният и двукратен европейски шампион.

Медии твърдят, че той преговаря с шампиона в Бундеслигата от 2024 Байер Леверкузен, за да замени сънародника си Шаби Алонсо, който напуска през лятото. Клубът от Леверкузен има испански изпълнителен директор - Фернандо Каро, и ще завърши на второ място в Бундеслигата. 

Още от Футбол свят

Виж всички