Макс: Все още не сме решили проблемите на RB21
Макс Верстапен изненада всички с първото си място в квалификацията за Гран При на Япония днес, но след четвъртия си пореден полпозишън на „Сузука“ призна, че в Ред Бул не са решили проблемите на новия RB21.
През по-голямата част от квалификацията Макс не изглеждаше като заплаха за пилотите на Макларън, но в третата част той подобри времето си от втория сегмент с половин секунда и излезе първи, с 0,012 секунди пред Ландо Норис с Макларън.
Верстапен влезе в елитния японски клуб на Шумахер и Фетел
„Бях много щастлив като пресякох финала, ние постоянно се опитвахме да подобрим колата и аз атакувах на 100 процента навсякъде – обясни по-късно Верстапен. – На други писти имам някои много хубави победи в квалификациите, но с оглед на това как започна сезонът ни, тази полпозишън тук е нещо специално.
„На излизането ми от завои 1 и 2, после в шести, седми завой и в „Лъжицата“, само си казвах: „Надявам се, че колата ще остане на пистата“. Стана така и на финала видях, че съм първи. Знаех, че Оскар Пиастри идва след мен, но бях щастлив, защото изобщо не очаквах да сме толкова близо.“
Норис: Свалям шапка на Макс
Световният шампион обаче направи някои много важни уговорки преди състезанието утре.
„Днес се представихме много по-добре в сравнение с петъка, но все още ни липсва точния баланс на колата в завоите – допълни Верстапен. – С малко гориво и за една обиколка това може да се скрие, но такива неща се случват рядко и този път се получи добре. Ние знаем, че имаме проблеми с колата и се опитваме да ги решим, но в момента никак не е лесно да ги решим.“