Александър Асенов взе още две титли на Стария континент

Александър Асенов спечели още два златни медала на Европейското първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания в зала в Еспоо (Финландия).

След като вчера състезателят на Димитър Петров триумфира в бягането на 60 метра, днес той стана шампион и в дисциплината 200 метра. Лекоатлетът, който е част от Федерацията по адаптирана физическа активност с президент Слав Петков, за пореден път показа несломим дух, бързина и желание за победа и взе титлата с време 29.66 секунди. След него финишираха представителите на Чехия и Франция – Давид Водсърчи и Никола Виапен с резултати съответно 31.03 и 31.48 секунди.

Александър Асенов беше над всички и в сектора за тласкане на гюле. Българинът стъпи на европейския връх с постижение от 8.41 метра. След него с  7.76 и 7.11 метра останаха Елиел Никола (Финландия) и Люка Тандрайен (Франция).

Другият българин Боян Вандов остана в подножието на отличия, след като се нареди на четвърта позиция със от 7.03 метра.

Така Александър Асенов завърши участието си в шампионата на Стария континент общо с 4 медала - три златни златни и един бронзов.

Още от Лека атлетика

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти