Най-добрите родни фрийстайл скиори и сноубордисти се събират на Витоша през уикенда
Този уикенд ще се проведе четвъртото поредно издание на „Витоша Freestylerz”. Събитието тази година ще има не само демонстрационен характер и в неделния ден, 16 март, за първи път ще се проведе и състезание във фрийстайл рейл дисциплината, част от държавния календар на Българската федерация по ски.
Някои от най-изявените родни скиори и сноубордисти ще се включат в надпреварата и ще трябва да демонстрират своите умения по изцяло новата арена във „Витоша Сноупарк“ на Меча поляна, която се оформя в момента. На място ще бъдат разположени интересни уреди, които да предизвикат креативността и уменията на състезателите.
След малко повече от месец, на 23 март, Витоша ще бъде домакин на финалния кръг на Европейската купа по сноуборд във фрийстайл рейл дисциплината, като страната ни за първи път ще бъде домакин на такъв форум. Подобен тип състезания са много интересни и атрактивни за публиката и често по света се организират също в градска среда.
Междувременно на Витоша сезонът е в разгара си, а условията за зимни спортове са много добри. Въпреки липсата на снеговалежи в последния близо месец, благодарение на ниските температури и снежната инсталация, по пистите има достатъчно сняг, а скиорите се радват както на дневното, така и на нощното каране, което се провежда всяка седмица от сряда до събота включително, при благоприятни метеорологични условия.