Алберт Попов с малък прогрес във втория манш в Кицбюел

Алберт Попов регистрира малък прогрес във втория манш на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Кицбюел (Австрия), в който българинът завърши на 14-то място.

Аби беше 17-ти след първото спускане на „Ганслерн“, след което направи едно солидно каране във втория манш. До последната междинна контрола българският скиор се движеше в темпо да излезе начело, но в последния сектор загуби 0.34 спрямо временния лидер Йоханс Щролц, въпреки че не допусна видими грешки и зае втората позиция. Впоследствие обаче слабото каране на Пако Расат, отпаданията на норвежците Атле Лий Макграт и Тимон Хауген плюс голямата грешка на Стивън Амие позволиха на Аби да се изкачи до 14-та позиция.

Алберт Попов влиза със 17-то време във втория манш в Кицбюел

Победата днес грабна олимпийският шампион от Пекин 2022 Клеман Ноел, който беше четвърти след първия манш, след което се изкачи до челото, въпреки че не даде най-доброто време във второто спускане. Той обаче се възползва от грешките на Амие и Хауген, както и от изоставането на Лукас Пинейро Бротен, за да спечели.

Втори остана Алекс Винацер от Италия, а тройката оформи състезаващият се за Бразилия Пинейро Бротен. Кристофър Якобсен направи най-големия прогрес във втория манш, в който той даде най-доброто време и се изкачи до четвъртото място. Петицата оформи миналогодишният победител в Кицбюел Линус Щрасер от Германия.

Въпреки 14-то си място днес Алберт Попов запазва своята позиция в топ 10 в класирането в дисциплината слалом, в което Аби е седми с актив от 211 точки и пасив от 253 спрямо водача Ноел. Втори с пасив от 29 пункта е Хенрик Кристоферсен, който отпадна още в първия манш днес, а тройката оформя Лоик Меяр, който не завърши втория манш и изостава с 94 точки от Ноел.

В генералното класиране за Световната купа лидер с 1006 точки е Марко Одермат, втори с пасив от 372 е Кристоферсен, а тройката с изоставане от 464 отново допълва Меяр. Аби е 20-ти в общото подреждане с изоставане от 795 пункта спрямо лидера Одермат.

Сезонът в Световната купа при мъжете продължава във вторник и сряда с нощните стартове в дисциплините гигантски слалом и слалом на „Планай“ в Шладминг. Идната неделя пък е предвидено и едно спускане в Гармиш-Партенкирхен, което ще бъде и последният старт преди Световното първенство в Заалбах между 4 и 16 февруари.

Още от Зимни спортове

Виж всички