Диошдьор с Чорбаджийски взе точка от лидера в Унгария

Отборът на Диошдьор постигна престижно равенство 1:1 в гостуването си на лидера в първенството на Унгария Академия Пушкаш. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от 10-ия кръг, а гостите измъкнаха ценна точка. Цял мач за Диошдьор отново записа българският защитник Божидар Чорбаджийски, който получи жълт картон.

Домакините първи поведоха в мача още в 3-тата минута, когато се разписа Ламин Коли.

Гостите обаче показаха характер и в 68-ата минута възстановиха равенството чрез Агощин Бенией, като удържаха този резултат и до края на мача.

Въпреки равенството Академия Пушкаш остава на върха в таблицата с 22 точки, но и два мача повече от втория Ференцварош. Диошдьор пък заема 6-ата позиция в класирането с 16 точки.