Чорбаджийски и Диошдьор завършиха сезона с реми

Диошдьор удържа равенство 0:0 в гостуването си на Фехервар от последния 33-и кръг на първенството на Унгария. Българският защитник на гостите Божидар Чорбаджийски също имаше участие в мача. Той се появи в игра на полувремето на мястото на Шаба Сатбари и получи жълт картон в 70-ата минута.

Домакините могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки. Те създадоха повече положения в мача, а техен гол бе отменен от ВАР в 26-ата минута.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Така Фехервар завършва сезона на 4-тото място в крайното класиране с 54 точки и се размина с шанса да вземе бронзовите медали, оставайки само на точка от третия Академия (Пушкаш). Все пак клубът ще играе в Лигата на конференциите през следващия сезон. Диошдьор пък завършва 6-и с 45 точки.