Карен Хачанов отстрани Брендън Накашима на турнира във Виена

Карен Хачанов победи с 1:6, 6:3, 6:4 Брендън Накашима и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите АТП 500 в австрийската столица Виена, който е с награден фонд 2.47 милиона евро. Руснакът спечели след час и 52 минути игра.

Съперник на Хачанов в следващия кръг ще бъде италианецът Матео Беретини.

Хачанов изигра много слаб първи сет. Той не спечели разиграване в откриващия гейм и бе пробит два пъти поред от американския си съперник, след което пропиля три възможности за брейк и Накашима затвори частта при 6:1. Руснакът обаче коригира грешките и записа единствения пробив във втория сет за 4:2, след което не даде разиграване на американеца на собствен сервис в деветия и последен гейм.

Ситуацията се повтори в третия сет, когато Хачанов записа единствения брейк за 2:1 и отново не позволи на Накашима да стигне до разиграване на пробив до крайното 6:4.

По-рано през деня българинът Григор Димитров претърпя поражение от чеха Томаш Махач със 7:6(5), 4:6, 3:6 след два часа и половина игра. Чехът ще играе срещу британеца Джак Дрейпър, който победи италианеца Лучано Дардери със 7:5, 6:1.

Поставеният под номер 6 Лоренцо Музети пък отстрани французина Гаел Монфис без игра. Също заради контузия напред продължава и Алекс Де Минор, след като италианецът Флавио Коболи се оттегли от корта при 7:6(2), 3:1 в полза на австралиеца.