Касаткина спечели титлата в Китай

Рускинята Даря Касаткина спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове от сериите WTA 500 в Нинбо (Китай) с награден фонд 922 573 долара.

Във финала петата поставена Касаткина победи 17-годишната си сънародничка Мира Андреева с 6:0, 4:6, 6:4. Срещата продължи час и 55 минути.

Трофеят е осми в кариерата на Даря Касаткиня и шести на ниво WTA 500, както и втори през 2024 година.

Руската тенисистка ще се завърне в топ 10 при следващото обновяване на световната ранглиста при жените.

След като спечели първия сет с 6:0, Касаткина изостана с 1:4 във втората част. Тя изравни за 4:4, но Мира Андреева взе следващите два гейма и съответно сета с 6:4.

В решителната трета част Даря Касаткина трябваше да наваксва изоставане от 0:3, но обърна до 5:3 и ликува след успешното 6:4 при първия си мачбол.