Димо Тонев дари медала си от Мондиал 1986 на Музея на спорта

Легендата на българския и световния волейбол Димо Тонев събра приятели и съмишленици в Музея на спорта на Националния стадион ”Васил Левски” в столицата на стилно тържество по случай 60 годишния си юбилей.

Тържеството бе уважено от спортния министър Георги Глушков, както и от друг изтъкнат български спортист заемал министерския пост Весела Лечева.

Картина от БФВ за юбиляра Димо Тонев

Естествено тук бе и президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Разбира се и семейството на Димо Тонев.

В препълнената зала на Музея на спорта бяха също величия като Боре Кьосев, Николай Иванов, професор Кирил Аладжов, още неколцина волейболисти от славния тим, спечелил бронзовите медали в Париж на световното първенство през 1986 година.

И като стана дума за това първенство, то кулминацията на сбирката бе дарението, което Димо направи на музейната експозиция.

Той дари своя бронзов медал от 1986 години, който ще бъде поставен във витрина заедно с Купата за българския тим от същия шампионат.

Димо Тонев бе поканил и първия си треньор по волейбол от спортното училище в Пазарджик.