Антов записа 90 минути при реми на Кремонезе

Българският национал Валентин Антов записа цял мач като титуляр при домакинското реми 1:1 на неговия отбор Кремонезе с Бари в двубой от осмия кръг на Серия "Б".

Макар и неговият отбор да не запази мрежата си суха, родният защитник се представи на добро ниво. Антов беше единственият бълтарин с игрови минути в този кръг на италианската втора дивизия, тъй като Петко Христов остана резерва при загубата на Специя с 0:1, а брат му Андреа Христов също не влезе в игра при поражението на Козенца с 0:2 от Зюдтирол.

Що се отнася до мача на „Джовани Дзини“ гостите поведоха с гол на опитния Кевин Лазаня в 27-ата минута, а след силна втора част домакините стигнаха до равенството благодарение на попадението на резервата Леонардо Серникола в 70-ата минута. След третия си пореден мач без победа във всички турнири Кремонезе е седми в Серия "Б" с актив от 11 точки. Бари пък удължи поредицата си на шест срещи без загуба и се затвърди на 12-ото място в класирането с 10 пункта.