Шомон поведе с 8:1, но Ървин Нгапет изведе Поатие до чиста победа

Звездата на волейболна Франция Ървин Нгапет изведе родния си клуб Поатие до втора поредна победа в Marmara SpikeLigue LNV.

Поатие спечели гостуването си на водения от Силвано Пранди Шомон с 3:0 (25:20, 25:20, 25:14) пред 1937 зрители в зала “Паластра”.

Възпитаниците на бившия селекционер Силвано Пранди започнаха двубоя впечатляващо и поведоха с 8:1 в първата част. Постепенно гостите намалиха до 14:16, а в края на гейма дари поведоха с 21:20. Ървин Нгапет и съотборниците му спечелиха първата част с 25:23.

До края на мача гостите от Поатие диктуваха играта и стигнаха до чиста победа с 3:0 гейма.

Сръбският диагонал Душан Николич стана най-резултатен за Поатие с 14 точки (2 аса, 4 блока, 44% ефективност в атака - +9) и бе избран за MVP.

Ървин Нгапет добави още 13 точки (45% ефективност в атака, 15% перфектно и 31% позитивно посрещане - +9)

Бразилският център Ренан Микелучи записа 11 точки (2 аса, 3 блока, 75% ефективност в атака - +10).

Пиер Толедо бе най-резултатен за Шомон с 15 точки (1 блок, 45% ефективност в атака - +10).

Така Поатие записа втора поредна победа и с пълен актив от 6 точки е лидер във временното класиране.

Франция полудя по Ървин Нгапет

Шомон допусна втора поредна загуба и с актив от точка е на 10-а позиция.

Ървин Нгапет донесе първи успех на Поатие

В следващия 3 кръг, Ървин Нгапет и Поатие са домакини на шампиона сен-Назер на 12 октомври.