Мира Андреева се класира за четвъртфиналите в Пекин, дебютира в топ 20 на световната ранглиста

Рускинята Мира Андреева се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите WТА 1000 с награден фонд от почти 9 милиона долара. 17-годишната Андреева надделя категорично над полякинята Магда Линете с 6:1, 6:3 за 73 минути.

Руската тийнейджърка спечели първите пет гейма в мача по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част тя допусна ранен пробив, но след това взе пет от следващите шест гейма, което се оказа решаващо за успеха.

Победата гарантира на Андреева дебют в топ 20 на световната ранглиста.

За място на полуфиналите те очаква победителката от мача между Аманда Анисимова (САЩ) и представителката на домакините и олимпийска шампионка от Париж 2024 Цинвън Чжън, пета поставена и седма в света.