Локомотив Авиа надви Добруджа на Черноморските игри

Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) записаха втора победа на Черноморските игри във Варна. Воденият от Виктор Карагьозов тим се наложи над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (26:28, 25:20, 25:16, 26:24) в третия си двубой от надпреварата, изигран в зала "Христо Борисов".

Така пловдивчани за момента са втори в класирането, с 6 точки (2 победи, 1 загуба). 6 точки има и първият в таблицата Дея спорт, с 2 победи. Малко по-късно ще се изиграе двубоят между бургазлии и домакините от Черно море, който ще реши кой ще спечели Купата.

В началото и края на сблъсъка имаше доста драматични моменти, не липсваха и обрати. И двата отбора демонстрираха волейболни аргументи, борбата бе със зъби и нокти. Класата и опитът на пловдивския състав обаче надделяха.

Играта бе равностойна до средата на първия гейм, след което Локомотив пое инициативата (16:14). Впоследствие бяха догонени от съперника, чиято блокада вчера му донесе успех. Добричлии взеха превес в ключовите моменти (20:18), но пловдивчани изравниха и ги оставиха на нокти. Положението се запази до края, но волейболистите на Димитър Маринков извоюваха успеха в първата част.

Във втория гейм "черно-белите" тръгнаха с преднина (3:1 и 7:4), като поддържаха разликата в следващите минути. След 11:8 добруджанци наваксаха изоставането си, но състезателите на пловдивския тим отново се откъснаха. До края доминацията им бе пълна и в крайна сметка затвориха в своя полза без проблем.

Третата част бе изцяло под диктовката на Локомотив Авиа, който бе безапелационен и държеше противника зад себе си през цялото време.

Решителият четвърти гейм тръгна равностойно, пловдивчани взеха превес за кратко, но играта отново се завърза. Противникът успя да обърне (16:14), впоследствие обаче интригата се завърна. Състезателите от града под тепетата демонстрираха непоколебимост и триумфираха с победата след 26:24 и крайното 3:1 гейма.