Бенковски надви Рилци

Бенковски (Исперих) се наложи с 2:1 над Рилци (Добрич). Срещата от седмия кръг на Североизточната Трета лига се игра в с.Браничево, заради ремонт на стадиона в Исперих. Оптимистично начало за домакините. Ивелин Василев пропусна да открие резултата, десетина минути след началото. След още толкова време, същото стори и съотборника му Марин Петков. Така се стигна до 25-ата минута когато Михаил Михайлов вкара дузпа за добричкия тим. Малко след това негов състезател излезе сам срещу вратаря, но насочи топката над него и вратата. Петков коригира мерника си и изравни с глава в 35-ата минута.

Втората част започна с натиск на Рилци, продължил четвърт час. Имаше няколко критични моменти пред вратата на Бенковски. Развръзката настъпи в 71-ата минута, когато Драгомир Радев центрира от корнер, топката премина през купа от играчи с се озова в мрежата – 2:1. Накрая играч от гостите фаулира грубо Калин Георгиев и беше отстранен с червен картон.