Айнтрахт изпусна победата над Виктория в зрелищен мач

Отборите на Айнтрахт (Франкфурт) и Виктория (Пилзен) завършиха наравно 3:3 на „Дойче Банк Парк“ в зрелищен двубой от първия кръг на шампионатната фаза на Лига Европа.

Головата фиеста започна в 38-ата минута, когато Юго Екитике комбинира с Расмус Кристенсен и откри резултата с шут по земя. Само три минути след това Павел Шулц възстанови равенството със страхотен далечен изстрел. В 62-рата минута Ерик Ебимбе върна преднината на германците със своя удар. Пет минути по-късно Кристенсен се разписа след корнер и така увеличи аванса на „орлите“. Чехите обаче не се предадоха и с два късни гола стигнаха до ремито. В 86-ата минута Принс Аду беше точен от воле след центриране на Вацлав Йемелка, който пък в добавеното време оформи крайното 3:3 със своя шут.

Във втория кръг на турнира след седмица Айнтрахт има визита на Бешикташ, а Виктория ще бъде домакин на българския шампион Лудогорец.