Позитивни новини за Нойер и ново попълнение зарадваха Байерн

В Байерн може да са доволни от последните новини в отбора, свързани с контузените. Опитният страж Мануел Нойер се възстановява добре и по всичко изглежда, че ще е на линия за дербито в събота срещу Байер (Леверкузен).

38-годишният страж се приземи лошо по време на първата част от мача срещу Динамо (Загреб) в Шампионската лига и бе сменен на почивката, като не пази и при убедителната победа с 5:0 в гостуването на Вердер (Бремен). Сега обаче нещата изглеждат добре и се очаква Нойер да пази във важния мач срещу тима на Чаби Алонсо.

Тежката контузия на Тер Стеген засега не променя решението на Нойер да се откаже от националния отбор

Междувременно се очаква също и японският бранител Хироки Ито да се завърне към тренировките в края на месеца. Защитникът, който бе привлечен от Щутгарт през лятото, получи сериозна контузия по време на предсезонната подготовка и все още няма записан официален мач за Байерн.

Завръщането на Ито ще даде нови опции в защита на Венсан Компани, където като твърди титуляри за момента се утвърдиха Дайо Упамекано и Ким Мин-Жае.