Георги Стоянов и Панайот Димитров с четвърто и осмо място на финалите на Световното първенство по спортна акробатика

Георги Стоянов и Панайот Димитров заеха четвърто място в многобоя и осмо в балансовата комбинация на финалите при мъжките двойки на Световното първенство по спортна акробатика за мъже и жени в Гимараеш (Португалия). Българите бяха оценени с 27.400 точки в многобоя и с 27.320 точки в баланса. В неделя Стоянов и Димитров ще се борят за медал на финала в темповата комбинации.

Двамата вече си осигуриха класиране за Световните игри през следващата година в Китай.

При смесените двойки Магдалена Тодорова и Жулиен Шайков завършиха осми на финала в балансовата комбинация с 26.830 точки.

Утре двамата ще спорят за медалите в многобоя на шампионата на планетата.