Астън Вила с нов обрат, този път срещу Уулвърхамптън

Астън Вила излезе на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 3:1 Уулвърхамптън на “Вила Парк”. Бирмингамци, които през седмицата записаха успешен старт в Шампионската лига, за втори пореден път успяха да стигнат до обрат, след като губеха в резултата. В миналия кръг те изоставаха с два гола от Евертън, но стигнаха до победата. Днес също Уулвърхамптън поведе след гол на Матеус Куня (25’), но след почивката тимът на Унай Емери направи пълен обрат след попадения на Оли Уоткинс (73’), Езри Конса (88’) и Джон Дюран (90’).

Гари О’Нийл заложи на същия състав, който загуби от Нюкасъл преди седмица. Оли Уоткинс бе готов да започне за Астън Вила, въпреки че имаше известни проблеми след двубоя с Йънг Бойс. Джон Дюран отново остана на пейката за началото. Единствената промяна от мача във вторник бе, че Ламар Богард отпадна, а Езри Конса зае мястото му отдясно на отбраната. Диего Карлош действаше като партньор на Пау Торес в центъра на защитата.

Уулвърхамптън започна добре на “Вила Парк” и в 25-ата минута гостите поведоха. Куня пресече лош пас на Карлош към Тилеманс, след което стреля от около 22 метра, топката рикошира в дясната греда и влезе във вратата на Мартинес.

В 31-вата минута Аит-Нури пропусна да удвои. Вила натисна до почивката, но бирмингамци така и не успяха да нанесат точен удар през първата част.

Астън Вила заигра далеч по-добре през второто полувреме и успя да стигне до пореден обрат. Оли Уоткинс изравни резултата в 73-тата минута, когато получи от Роджърс в наказателното поле и с техничен удар и рикошет не остави шанс на Джонстън. В 88-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Корнер, изпълнен от Тилеманс, бе изчистен в тъч. След неговото изпълнение Тилеманс отново центрира към далечната греда, където Конса успя да засече. В добавеното време Джон Дюран вкара дежурния си гол след контраатака и втора асистенция на Роджърс в днешния двубой.