Щутгарт си върна самочувствието точно за сблъсъка с Реал Мадрид

От третия опит сребърният медалист Щутгарт стигна до първата си победа през новия сезон в Бундеслигата. Тя стана факт при визитата на Борусия (Мьонхенгладбах), като “швабите” се наложиха с 3:1. Успехът идва броени дни преди сблъсъка на “Бернабеу” с Реал Мадрид на старта на основната фаза на Шампионската лига.

Гладбах създаде повечето опасности в двубоя, но бившият клуб на Красимир Балъков показа по-висока ефективност. Националът Дениз Ундав изведе Щутгарт напред в 21-вата минута, но само шест по-късно Аласан Плеа изравни.

Гостуващият тим нанесе своя удар с два бързи гола в 58-ата и 61-вата минута, дело на новото острие Ермедин Демирович. И при две попадения с асистенции се отчете Фабиан Рийдер.

Поражението е второ за Борусия през кампанията, като тимът все пак има и една победа.