Юношите до 19 години се класираха за плейофите на Европейското по водна топка

България постигна втора победа на Европейското първенство по водна топка за юноши до 19 години (група "D", дивизия 2), което се провежда в Бургас. "Трикольорите" се наложиха драматично с 13:12 (3:2, 4:3, 2:2, 4:5) срещу Чехия и се класират за плейофите.

Победният гол беше реализиран от Александър Каменов само 33 секунди преди края на четвъртия период на мача. Преди това българите водеха с 8:5 и 9:6, а последната четвърт започна с нови две попадения преднина за младите родни национали.

Най-резултатни за успеха на България станаха Самуил Иванов с четири попадения, както и Александър Каменов и Веселин Генчев, отличили се с по три гола във вратата на чехите.

Във вторник българският отбор, воден от Ивайло Пачалиев и Николай Райков, ще се изправи срещу Румъния от 19:30 часа. Румънците също са с две победи в две срещи и продължават напред в турнира.

България ще играе бараж за участие в четвъртфиналите срещу някой от тимовете, заел четвъртото място в една от двете групи на първа дивизия.

СНИМКА: Българска федерация по водна топка