Фриц си отмъсти на Рууд и за втора поредна година е в голямата осмица на US Open

Тейлър Фриц се класира за четвъртфиналите на US Open за втора поредна година. Американецът направи обрат срещу Каспер Рууд за победата с 3:6, 6:4, 6:3, 6:2 и зарадва феновете в Ню Йорк.

По-рано през годината Фриц загуби от Рууд на “Ролан Гарос”, но днес двамата си размениха ролите. Норвежецът не можа да надгради след спечелването на откриващия сет и тотално отстъпи инициативата.

В началото срещата се развиваше равностойно, но при 4:3 в своя полза Рууд проби и не даде шанс на съперника си да отговори.

Фриц постепенно намери ритъма си на сервис и наниза цели 10 аса във втория сет. Рууд пропусна две точки за пробив в седмия гейм, а при 4:5 самият той беше изправен пред опасността да загуби подаването си и не съумя да предотврати изравняването на резултата.

Това беше преломният момент в мача. Тейлър Фриц взимаше ранна преднина в следващите два сета и уверено ги спечели.

На четвъртфиналите световният номер 12 ще играе срещу победителя от двубоя между Александър Зверев и Брендън Накашима.