Монако и Ланс не успяха да продължат с победите

Отборите на Монако и Ланс завършиха наравно 1:1 на “Луи II” в ранния мач от неделната програма на третия кръг в Лига 1. Така и двата тима не успяха да запишат трета поредна победа от началото на сезона.

И двете попадения дойдоха в заключителните минути на двубоя, след като в 78-ата гол на резервата Реми Ласкари в полза на Ланс беше отменен заради негова игра с ръка. Така монегаските бяха тези, които поведоха в резултата в 84-тата минута, когато техният капитан Денис Закария се разписа с глава след центриране от корнер. В добавеното време на срещата обаче гостите успяха да избегнат поражението, тъй като Пжемислав Франковски беше точен от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка именно на Закария.

С това реми Монако и Ланс събраха по 7 точки, като са сред четирите отбора в челото на класирането с този актив след първите три кръга на френския елит.