Ал-Итихад на Лоран Блан и Бензема с втора победа от началото на сезона в Саудитска Арабия

Ал-Итихад постигна втора победа от началото на сезона в Саудитска Арабия след обрат у дома срещу Ал-Таавон.

Гамбиецът Муса Бароу даде аванс на гостите след нулева първа част. Бившият нападател на Реал Мадрид Карим Бензема успя да изравни за селекцията на Лоран Блан с гол в 70минута на срещата. Французинът засече центриране на Ал-Шанкити и не остави шансове на Маилсон. Усем Ауар пък донесе и пълен обрат за Ал-Итихад. Алжирецът получи правото да изпълни дузпа в осмата минута на продължението на срещата, с което донесе и трите точки на своя тим.

Това е и втори успех за водения от Лоран Блан тим след победата в първия кръг над Ал-Холод с 1:0. Докато гостите остават с 3 точки също след ми нимална победа в първия кръг.