Димитров и Бодрумспор с първи точки в турския елит

Отборът на Бодрумспор, в който играе българският футболист Здравко Димитров се наложи над Коняспор с 3:1 в мач от третия кръг на турската Суперлига. След първите си спечелени точки, новакът в групата на майсторите в южната ни съседка се изкачи до 12-то място.

26-годишният български национал стартира като титуляр за своя тим и остана на терена до 83-ата минута, когато бе заменен от Кенан Йозер.

Домакините от Бодрум излязоха напред в резултата в 28-ата минута, когато Амир Демирбаг си отбеляза автогол. Тимът на Здравко Димитров удвои аванса си в 40-ата минута чрез Георге Пушкаш. Преди края на първото полувреме Коняспор обаче върна едно попадение чрез бившия футболист на ЦСКА 1948 – Педриньо.

Влезлият като резерва на мястото на Здравко ДимитровКенан Йозер, пък сложи точката на спора, след като се разписа в 88-ата минута от дузпа.