Серкъл Брюж направи за смях Висла насред Краков

Серкъл Брюж записа впечатляваща победа с 6:1 в гостуването си на Висла (Краков) от плейофния кръг в Лигата на конференциите. Бившият отбор на Димитър Велковски тотално надигра полския си съперник и на практика вече е в груповата фаза на турнира, освен ако не се случи някакво още по-невероятно чудо в реванша.

Интересното е, че всички шест гола за белгийците бяха отбелязани от различни играчи. Първите три паднаха през първото полувреме, а вторите три - през второто.

Алан Минда даде тон за головото шоу в 8-ата минута, а в 11-ата Тибо Зомерс удвои. Кристиаан Равич пък направи резултата класически в 37-ата минута.

През втората част Кевин Денки добави четвъртия гол за Серкъл в 47-ата минута, Абдул Уатара бе автор на петото попадение в 55-ата, а Казийм Олайгбе направи резултата 0:6.

Домакините все пак успяха да направят загубата си малко по-почетна, връщайки едно попадение в 84-тата минута чрез Анхил Родадо.