Пьотр Нестеров спаси мачбол и се класира за полуфиналите в Швейцария

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Мутенц (Швейцария) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 5 български национал победи водача в схемата Елмер Мьолер (Дания) със 7:6(4), 3:6, 7:6(7). Двубоят продължи три часа и 24 минути.

Нестеров изостана с 0:2 в първия сет, но след това взе предимство и го спечели със 7:6 след тайбрек.

Мьолер поведе с 3:0 във втората част и удържа аванса си до успешното 6:3, а в решителния трети сет Пьотр Нестеров стартира убедително, печелейки първите три гейма. Датчанинът обаче изравни за 4:4, след което българският представител стигна до победата след нов тайбрек.

В надпреварата на двойки Пьотр Нестеров и Марат Шарипов (Русия), които бяха четвърти поставени, приключиха участието си след отказване на полуфиналите, а водачите в схемата Якуб Пол (Швейцария) и Матей Вочел (Чехия) достигнаха до финала без игра.