Елфсборг се справи с Риека в реванша

Елфсборг победи с 2:0 Риека в реванша между двата тима от третия предварителен кръг на Лига Европа. По този начин шведите продължават към следващия етап на турнира, след като в първата среща нямаше победител - 1:1, а общият резултат от двата мача е 3:1 в тяхна полза.

Домакините на стадион "Борас Арена" изковаха победата си през второто полувреме. Първо в 60-ата минута Майкъл Байду откри резултата, а в 83-тата минута Ахмед Касем окончателно подпечата успеха на своя тим.

Така Елфсборг вече е в плейофа на турнира и продължава да мечтае за груповата фаза. Последната стопка в тази посока ще бъде срещу Молде или Серкъл Брюж.

За Риека остава последен шанс да продължи участието си в Европа през място в плейофа на Лигата на конференциите. Там хърватите ще се изправят срещу Олимпия (Любляна).