Арда U16 победи Етър U16

Отборът на Арда U16 (родени 2009г.) стартира успешно участието си в Елитната група до 16 г. Тимът надделя над състава на Етър U16 (Велико Търново) с 2:0. През първата част младите таланти на Арда създадоха няколко чисти положения, които се откриха пред Радослав Коев, Емре Шабан и Стелиан Белчев. Именно Белчев откри резултата след хубав удар в 37-ата минута. През втората част отборът на Арда U16 заигра още по-добре и продължи да доминира, като близо до отбелязване на гол бяха капитанът Беркай Осман, Веселин Попов и Буран Калинов.

В 79-ата минута след технично изпълнение и прехвърляш удар нападателят Хакан Йълмаз прехвърли вратаря и покачи на 2:0, като този резултат се запази до края на срещата.

"В следващия кръг предстои гостуване в София на отбора на Национал в четвъртък 15 август от 18:30, а на 26 август от 10:00 часа предстои домакинство в Кърджали на ЦСКА София, само два дни след официалния мач между мъжките отбори на двата тима", казаха от Арда.