Марибор надигра Войводина

Отборът на Марибор, който отпадна от Лига Европа от българския Ботев (Пловдив), продължава с добро участие в трета по сила турнир на УЕФА - Лига на конференциите, като записа успех с 2:1 в третия квалификационен кръг с 2:1 срещу сръбския Войводина.

Йосип Иличич изведе Марибор напред в 59-ата минута, а в 77-ата Калеб Зади Сери изравни за западните ни съседи. Домакините изковаха успеха с попадение в 7-ата минута на добавеното време, който бе отбелязан от алжиреца Ел Араби Судани.

Също така сърбите играха от 70-ата минута нататък с човек по-малко след изгонването на Слободан Мадойевич.

Слаба резултатност в ЛК

Реваншът е на 15-и август (четвъртък), като крайният победител в плейофа ще играе с някой измежду Илвес и Юргорден, които в първия мач не се победиха и направиха равенство 1:1.